Nazywam się Ola Szpiegowska. Z wykształcenia jestem polonistką, a z zamiłowania promotorką
karmienia naturalnego i wsparciem dla mam karmiących. Mieszkam i działam w Łodzi.

Mam dwoje dzieci. Starszy, Staś, urodził się w 2014 roku jako wcześniak i był karmiony moim odciągniętym mlekiem, a potem bezpośrednio z piersi. W sumie nasza droga mleczna trwała dwa lata i dziewięć miesięcy – Staś odstawił się z moją lekką sugestią, jak byłam w połowie ciąży z córką.
Ala urodziła się w listopadzie 2017 roku i jest do tej pory (w momencie, gdy piszę te słowa ma osiem miesięcy) jest karmiona piersią na żądanie, przy diecie rozszerzanej metodą BLW.

Moje drogi mleczne były różne – proste i trudne, radosne i smutne. Płakałam, karmienie bolało, miałam myśli, że nie dam rady. Ale też były pełne dumy, zadowolenia i miłości. Myślę, że dzięki temu mogę być lepszym wsparciem dla innych mam karmiących naturalnie.

Jak Staś miał półtora roku, czyli w roku 2016, pojechałam do Warszawy na kurs w Centrum Nauki o Laktacji i uzyskałam dyplom Promotora Karmienia Piersią. Wiosną tego samego roku poprowadziłam pierwszą Akcję Mlekoteka w Łodzi. Byłam również Lokalną Organizatorką Akcji Mlekoteka w latach 2017 i 2018. Współpracowałam przy organizacji tych wydarzeń z certyfikowanymi doradczyniami laktacyjnymi, psychologiem-doulą, fizjoterapeutką oraz stomatologiem.

W latach 2016 i 2017 byłam też wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią, współpracowałam przy redakcji technicznej Kwartalnika Laktacyjnego.

Prowadzę grupy wsparcia laktacyjnego, odbieram telefony od zaniepokojonych mam i udzielam wsparcia na stronie Mleczna po-moc na Facebooku. Te wszystkie działania prowadzę pro publico bono.

Jestem mamą chustonoszącą, administratorem łódzkiej grupy Chusty Łódź, integrującej noszących rodziców z Łodzi i okolic.

W 2016 roku, razem z grupą znajomych rodziców, postanowiliśmy napisać książkę “od rodziców dla rodziców” o rodzicielstwie bliskości. Pozycja “Notatki z rodzicielstwa bliskości” ukazały się nakładem Wydawnictwa Harmonia w czerwcu 2018 roku. Więcej o pozycji w zakładce “Książka”.

fot. Patrycja Piwowarska – Pani Fotograf

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *